Małżeństwa

1. WYKŁADY i KURSY

WYKŁADY (WIDEO) DO OBEJRZENIA

Zależy nam, by małżeństwa czerpały z Bożego Słowa inspirację do budowania mocnych i trwałych związków. Prowadzimy wykłady i warsztaty dla małżeństw na konferencjach, weekendach rodzinnych, obozach rodzinnych, spotkaniach. Zobacz terminy najbliższych spotkań.  W sprawie szczegółów prosimy o kontakt.

KURS „Sztuka rozmawiania”

Kurs „Rozwiązywanie konfliktów”

2. WARSZTATY

Warsztaty pozwalają przejść przez wszystkie dziedziny życia małżeńskiego, by zobaczyć co wymaga naprawy, zmiany, zainicjowania czy upiększenia. Systematyczna praca z małżeństwami to najlepsza profilaktyka i pomoc.

Sami prowadzimy takie warsztaty, ale zachęcamy też innych do włączenia się w służbę dla małżeństw w swoich kościołach i wspólnotach. Jeśli jesteś zainteresowany zachęcamy do skorzystania z przygotowanego materiału. Więcej szczegółów znajdziesz tutaj.

—————————————————————————————————————-

WYKAZ TEMATÓW

 1. Jedność w małżeństwie
  Czym jest prawdziwa jedność i co się na nią składa? Co jest kluczem do budowania jedności? Jak ją budować w świecie pełnym zasadzek, gdzie panuje powszechna dewaluacja instytucji małżeństwa?
 2. Jak siebie samego…
  Czym jest prawdziwa miłość i co się na nią składa? Jak ją rozwijać?
 3. Małżeństwo według Bożej recepty
  Bóg daje nam dokładne wskazówki, by nasze małżeństwa były szczęśliwe. Wystarczy odkryć Bożą receptę i zastosować w życiu.
 4. Rola męża i żony w rodzinie
  Niezrozumienie swojej roli przez męża czy żonę jest źródłem wielu niepotrzebnych problemów. Jaki jest Boży model małżeństwa?
 5. Pękniecie, szczelina, ruina
  Co niszczy małżeńskei relacje i sprawia, że małżonkowie się od siebie oddalają? Czy grozi to każdemu związkowi?  Praktyczne porady, jak chronić małżeństwo przed rozpadem.
 6. „PZU” na problemy
  Jak rozwiązywać problemy w małżeństwie. Konsekwencje złych i dobrych roziwązań.
 7. Intymność w małżeństwie
  Co to jest intymność? Jakich sfer dotyczy? Dlaczego i jak mamy o nią zabiegać?
 8. Potęga Miłości
  „Tryptyk” o miłości, w oparciu o 13 rozdział 1 listu do Koryntian.
  cz.1 Jaka jest miłość?
  cz.2 Czego nie robi?
  cz.3 Co robi?
 9. Silne małżeństwo
  Jakie wskazówki i zasady Bóg przekazał nam w swoim Słowie, by nasze małżeństwa były dla obojgu źródłem szczęścia i spełnienia. Jakie znaczenie ma dobra jakość małżeństwa dla otoczenia?
 10. Małżeńskie rozmowy
  Większość konfliktów małżeńskich bierze się z błędów w komunikowaniu. Czy można temu zaradzić? Tak! Biblia jest pełna praktycznych wskazówek. Odkryjmy je razem i wyciągnijmy wnioski dla naszych małżeństw.
 11. Oczarowani czy rozczarowani
  Wchodzisz w małżeństwo z radością i z różnymi oczekiwaniami. Wnosisz w związek także swoje walizki. To, co z nich wychodzi zaskakuje współmałżonka i ciebie. Co możesz robić, żeby te odkrycia nie zaszkodziły twojemu małżeństwu, a wręcz przeciwnie, wzmocniły i wzbogaciły je?
 12. Małżeństwo w służbie (posłudze)
  Powołanie, zadania, wymagania i zagrożenia – to kwestie związane z czynnym zaangażowaniem się w życie Kościoła. W śmiałym spojrzeniu na te zagadnienia pomorze nam pewne biblijne małżeństwo.

W RAMACH TEMATYKI RODZINNEJ PROWADZIMY TEŻ WYKŁADY DLA KOBIET I MĘŻCZYZN.

Propozycje tematów DLA MĘŻCZYZN

Propozycje tematów DLA KOBIET