Małżeństwa

1. WYKŁADY i KURSY online

WYKŁADY (WIDEO) DO OBEJRZENIA

Zależy nam, by małżeństwa czerpały z Bożego Słowa inspirację do budowania mocnych i trwałych związków. Prowadzimy wykłady i warsztaty dla małżeństw na konferencjach, weekendach rodzinnych, obozach rodzinnych, spotkaniach. Zobacz terminy najbliższych spotkań.  W sprawie szczegółów prosimy o kontakt.

KURS „Sztuka rozmawiania”

KURS „Rozwiązywanie konfliktów”

KURS  „Dobrze, że różni”

2. WARSZTATY

Warsztaty pozwalają przejść przez wszystkie dziedziny życia małżeńskiego, by zobaczyć co wymaga naprawy, zmiany, zainicjowania czy upiększenia. Systematyczna praca z małżeństwami to najlepsza profilaktyka i pomoc.

Sami prowadzimy takie warsztaty, ale zachęcamy też innych do włączenia się w służbę dla małżeństw w swoich kościołach i wspólnotach. Jeśli jesteś zainteresowany zachęcamy do skorzystania z przygotowanego materiału. Więcej szczegółów znajdziesz tutaj.

—————————————————————————————————————-

WYKAZ TEMATÓW

 1. Jedność w małżeństwie
  Czym jest prawdziwa jedność i co się na nią składa? Co jest kluczem do budowania jedności? Jak ją budować w świecie pełnym zasadzek, gdzie panuje powszechna dewaluacja instytucji małżeństwa?
 2. Jak siebie samego…
  Czym jest prawdziwa miłość i co się na nią składa? Jak ją rozwijać?
 3. Małżeństwo według Bożej recepty
  Bóg daje nam dokładne wskazówki, by nasze małżeństwa były szczęśliwe. Wystarczy odkryć Bożą receptę i zastosować w życiu.
 4. Rola męża i żony w rodzinie
  Niezrozumienie swojej roli przez męża czy żonę jest źródłem wielu niepotrzebnych problemów. Jaki jest Boży model małżeństwa?
 5. Pękniecie, szczelina, ruina
  Co niszczy małżeńskei relacje i sprawia, że małżonkowie się od siebie oddalają? Czy grozi to każdemu związkowi?  Praktyczne porady, jak chronić małżeństwo przed rozpadem.
 6. „PZU” na problemy
  Jak rozwiązywać problemy w małżeństwie. Konsekwencje złych i dobrych roziwązań.
 7. Intymność w małżeństwie
  Co to jest intymność? Jakich sfer dotyczy? Dlaczego i jak mamy o nią zabiegać?
 8. Potęga Miłości
  „Tryptyk” o miłości, w oparciu o 13 rozdział 1 listu do Koryntian.
  cz.1 Jaka jest miłość?
  cz.2 Czego nie robi?
  cz.3 Co robi?
 9. Silne małżeństwo
  Jakie wskazówki i zasady Bóg przekazał nam w swoim Słowie, by nasze małżeństwa były dla obojgu źródłem szczęścia i spełnienia. Jakie znaczenie ma dobra jakość małżeństwa dla otoczenia?
 10. Małżeńskie rozmowy
  Większość konfliktów małżeńskich bierze się z błędów w komunikowaniu. Czy można temu zaradzić? Tak! Biblia jest pełna praktycznych wskazówek. Odkryjmy je razem i wyciągnijmy wnioski dla naszych małżeństw.
 11. Oczarowani czy rozczarowani
  Wchodzisz w małżeństwo z radością i z różnymi oczekiwaniami. Wnosisz w związek także swoje walizki. To, co z nich wychodzi zaskakuje współmałżonka i ciebie. Co możesz robić, żeby te odkrycia nie zaszkodziły twojemu małżeństwu, a wręcz przeciwnie, wzmocniły i wzbogaciły je?
 12. Małżeństwo w służbie (posłudze)
  Powołanie, zadania, wymagania i zagrożenia – to kwestie związane z czynnym zaangażowaniem się w życie Kościoła. W śmiałym spojrzeniu na te zagadnienia pomorze nam pewne biblijne małżeństwo.

W RAMACH TEMATYKI RODZINNEJ PROWADZIMY TEŻ WYKŁADY DLA KOBIET I MĘŻCZYZN.

Propozycje tematów DLA MĘŻCZYZN

Propozycje tematów DLA KOBIET