Wykłady dla matek/kobiet

1. Mamo, co przekażesz swoim dzieciom?
Co przekazały swoim dzieciom biblijne matki? Czego możemy się od nich nauczyć?

2. Odważna w domu i w służbie
Gdzie ci mężczyźni? Często ich brakuje w ważnych chwilach i sprawach. Wtedy możemy liczyć na… odważne kobiety. Odwagę, jakiej oczekuje od nas Bóg pokaże nam najpierw panna, potem świeżo upieczona mężatka i w końcu żona z 10-letnim stażem – królowa Estera.

3. Być dobrą mamą w złych czasach
Nigdy nie będziesz dwa razy matką jednego dziecka! Bycie matką to wielka rola, którą Bóg powierzył kobiecie na scenie życia. Co robić, by ją „zagrać” jak najlepiej? Matki, o których czytamy na kartach Biblii mogą nam wiele w tej kwestii podpowiedzieć…

4. Od myślenia się zaczyna
To w jaki sposób myślimy, przekłada się na nasze słowa i czyny.  Dojrzałość w myśleniu nie zależy od wieku ani stażu duchowego. Od czego więc zależy? Odpowiedź znajduje się w księdze Rut.

5. Ja Maria Marta – Boże balans w życiu i służbie
Maria i Marta to fascynujący duet z kart Biblii. Gdyby z ich różnych osobowości stworzyć hybrydę, byłby to ideał kobiety, w której życiu to, co duchowe jest zawsze zbalansowane z tym, co ziemskie. Maria Marta w jednej osobie – to mnie pociąga! Ile jest we mnie z Marii, a ile z Marty? Co i jak muszę zmienić?

6. Wierzyć a nie wątpić
Co sprawia, że nasza wiara słabnie, a co, że „możemy przenosić góry”? Cztery lekcje na temat prawdziwej wiary z fascynującej księgi Rut.

7. Piękna kobieta
Istnieją dwa rodzaje piękności. Jedną Bóg daje człowiekowi przy urodzeniu i ona przemija jak kwiat. Te drugą daje Bóg, kiedy człowiek przez Jego łaskę odradza się na nowo – ta piękność nie przemija, ale wiecznie rozkwita. Jak pielęgnować wewnętrze piękno?

8. Dojrzała chrześcijanka
Dojrzałość, o której będziemy mówić nie jest automatycznie związana z wiekiem. Chcemy rozpatrzyć to pojęcie na 3 poziomach: dojrzałość w myślach, dojrzałość w słowach, dojrzałość w czynach.

9. Rola kobiety w małżeństwie
Źle zrozumiana rola kobiety w małżeństwie, powoduje nieszczęścia, napięcia, rozpad. Kobieta czuje się niespełniona i mężczyzna czuje się niespełniony. Bóg jasno pokazuje, w jaki sposób kobieta może być spełniona, jak może żyć szczęśliwie dla Boga i rodziny. Wszystko zależy od tego czy zaakceptuje Boży plan dla niej. Zajrzyjmy do Biblii i sprawdźmy, jak opisana jest tam rola kobiety.

10. Samotność, której się nie spodziewasz
Problem, który dotyczy każdego, niezależnie od miejsca, wieku, stanowiska, stanu cywilnego, otoczenia. Samotność dopada nas niespodziewanie. Dlatego warto przemyśleć i przygotować się, a jeśli już dopadła walczyć z Bożą pomocą.

Czekamy na Twoje propozycje – jeśli widzisz jakiś ważny temat prześlij go nam!   e-mail: biuro@eb.org.pl

Zapraszam też na stronę Danusi Marekwi ZaNim,  gdzie znajdziesz mnóstwo ciekawego materiału

WYKŁADY DLA RODZICÓW

WYKŁADY DLA OJCÓW (MĘŻCZYZN)

WYKŁADY DLA MAŁŻEŃSTW