Lud Seimat ma swój Nowy Testament

21-23 maja miała miejsce wielka uroczystość – dedykacja Nowego Testamentu dla ludu Seimat zamieszkującego na wyspy Ninigo należące do Papui Nowej Gwinei.
W uroczystościach wzięła udział trzyosobowa delegacja Biblijnego Stowarzyszenia Misyjnego, którego misjonarka Beata Woźna odegrała wiodącą rolę w dokonaniu tego przekładu. Cieszymy się, że mogliśmy być świadkami tego niezwykłego wydarzenia, kiedy to lud Seimat otrzymał przetłumaczone i wydrukowane dla nich Słowo Boże.

Z Beaty cała Polska może być dumna i dziękować za nią Bogu. To, co wykonały z Teresą jest niesamowitym przykładem determinacji, aby dać ludziom dostęp do Słowa Bożego. 10 lat temu język seimat nie miał formy pisanej, dzisiaj ma Nowy Testament!

Nowy Testament w języku seimat, które jest trzecim „dzieckiem” Biblijnego Stowarzyszenia Misyjnego, tzn. trzecim Nowym Testamentem ukończonym przez misjonarzy BSM i przy wsparciu kościołów między innymi z Polski. Za wszystko wszelka chwała należy się Bogu.

Będziemy wdzięczni za modlitwy, aby lud Seimat przyjął do swoich serce przetłumaczone dla nich Słowo Boże i chciał żyć zgodnie z nauczaniem Jezusa Chrystusa.

Tłumaczenie zostało wykonane przez zespół polsko-brytyjski, Beatę Woźną oraz Theresę Wilson przy udziale lokalnej ludności. Zanim Beata i Theresa przystąpiły do tłumaczenia NT, nadały temu językowi formę pisaną oraz zorganizowały edukację podstawową w tym języku.

Niezwykle ciekawa jest okładka tego Nowego Testamentu, która jest w kolorze niebieskim i złotym co symbolizuje kolor morza oraz słońca na wyspach Ninigo.

Okładka została zaprojektowana przez młodego człowieka z wyspy Patexux. Za podstawę obrazu na okładce przyjął tradycyjne kanu i fale uderzające w nie z boku. Masztowi, który jest w centrum, nadał formę krzyża. Maszt ten podtrzymuje podwójny żagiel, który reprezentuje otwartą księgę Słowa Bożego. Skrzyżowane linie przedstawiają żagle, które tradycyjnie są tkane z liści palm przez kobiety. Górna część łącząca maszt z żaglem jest w kształcie serca, co ma przedstawiać miłość Bożą do człowieka.
Tak więc rysunek na okładce przedstawia piękną metaforę łódki życia, której masztem jest krzyż, żaglem Słowo Boże, o którą uderzają wzburzone fale, a która płynie bezpiecznie dzięki Bożej miłości.

Zdjęcia i reportaż z całego wydarzenia będą wkrótce dostępne na stronie bsm.org.pl