Powiało Wielkanocą

        Czas pasyjny, czy okres wielkopostny, to dla chrześcijan różnych kościołów szczególna okazja do refleksji na temat życia i śmierci. Rozpoczęło się to, co jedni nazywają rekolekcjami, inni dniami skupienia. Fakt, że takie spotkania są obowiązkowe, z jednej strony nie ułatwia zadania, jakim jest przemawianie do dzieci i nastolatków, z drugiej zaś stwarza wyjątkową możliwość dotarcia do wielu uczniów z przesłaniem Ewangelii. Spora część młodego pokolenia ma mało wspólnego z życiem Kościoła ale na rekolekcjach pojawiają się tłumnie. Pan Bóg dał nam możliwość usłużenia dzieciom i nastolatkom w Ustroniu, Dzięgielowie i we Wiśle.
Na razie jesteśmy po rekolekcjach w Ustroniu. Przez trzy dni odkrywaliśmy z dziećmi znaczenie słów Zbawiciela: „Ja jestem Droga, i Prawda, i Życie, nikt nie przychodzi do Ojca, tylko przeze mnie” (Jana 14:6).
Dziękujemy Bogu za to, że udało nam się wciągnąć słuchaczy w nurt nauczania i różnych aktywności. Prosimy Boga, by przekazane nauczanie zaowocowało w życiu dzieci ku zbawieniu i przyczyniło się do konkretnych zmian w ich postawie.
      O tym, że dzieciom się podobało niechaj świadczy parę wypowiedzi:
Całą drogę do domu dzieci śpiewały piosenki! – powiedziała jedna z nauczycielek.
Proszę panią, wszystko opowiedziałam w domu! – odrzekła dziewczynka przejęta treścią nauczania z poprzedniego dnia.
W którym śpiewniku są te piosenki, bo wnuczka chce, żebym z nią śpiewała? – pytała babcia jednej z uczestniczek.
To już koniec?! Nieeeee! Zróbmy jeszcze coś! – zawołały dzieci.
Szczególną radością było dla nas odkrycie, że niektóre dzieci pilnie robiły notatki!

    Tak, rekolekcje to wielkie wyzwanie, bo spotkania są obowiązkowe dla uczniów i przebiegają w bardzo dużych grupach. To równocześnie wielka sposobność do zwiastowania Ewangelii. Wreszcie to wielka radość z reakcji uczestniczących w zajęciach dzieci i nastolatków.
Zobacz dzieci rozradowane podczas rekolekcji W GALERII…