Spotkanie po latach…

Czy rozpoznamy się po 25 latach?

Myślę, że nie tylko ja zadawałem sobie to pytanie przed niezwykłym spotkaniem 27 grudnia. Niezwykłe, bo dla wielu jego uczestników rzeczywiście było spotkaniem po latach. O kogo chodzi? O członków zespołu Dobra Nowina, który działał ćwierć wieku temu.

Dobra Nowina – to grupa młodziutkich śpiewaków i instrumentalistów, jaką podarował nam Pan Bóg, zanim zaczęliśmy pracę misyjną na pełnym etacie. Dzieci, pełne zapału i entuzjazmu, chętnie poświęcały czas na głoszenie Ewangelii przez pieśni i świadectwa w różnych miejscach, przy okazji różnych uroczystości. Poświęcały – to dobre słowo, bo dzieci rzeczywiście oddawały cząstkę swojego życia Bogu. Dzięki temu wielu ludzi spragnionych Boga, starszych i młodszych, mogło przeżyć wzruszające chwile podczas koncertów Dobrej Nowiny.

W swojej kilkuletniej historii drużyna DN odbyła parę tourne, odwiedzając kościoły w Krakowie, Kaliszu, Kępnie, Byczynie, Kluczborku, Wołczynie. Koncertowali w Dzięgielowie na Tygodniu Ewangelizacyjnym, i wielu w zborach Śląska Cieszyńskiego. Niezapomniany koncert odbył się w amfiteatrze parku miejskiego w Jastrzębiu. Oklaski, na jakie zasłużyły dzieci DN nie trwały długo, bo wszystkich widzów przegoniła potężna ulewa z grzmotami. Zaraz po nas miał mieć koncert zespół DeoDecyma. Niestety ulewa skutecznie zniechęciła jastrzębian do powrotu na widownię.

Niezapomniane chwile w studio…

Zwieńczeniem kilkuletniej przygody w zespole było nagranie płyty, a właściwie kasety, w Studio DeoRecordings, które zresztą sfinansowało całe nagranie i postarało się o zawodowych muzyków. Trafiony tytuł „Idź w stronę Światłości” zdradza ambitną treść kilkunastu piosenek, jakie znalazły się na kasecie. Nagrane piosenki zdobyły dużą popularność i rozbrzmiewały w wielu domach, wyśpiewane były na szkółkach niedzielnych i lekcjach religii.

Może chciałbyś przeżyć z nami tę przygodę sprzed lat? Jeśli tak, to możesz zaopatrzyć się we wznowioną wersję w formie płyty CD. Zapraszamy do biura Biblijnego Stowarzyszenia Misyjnego przy ul. Brody 4 (tel.33 854 43 11).

Gdy dzieci śpiewają o Bogu…

W Biblii czytamy: Panie, władco nasz, jak wspaniałe jest imię twoje na całej ziemi! Ty, któryś wyniósł majestat swój na niebiosa. Z ust dzieci i niemowląt ugruntowałeś moc na przekór nieprzyjaciołom swoim, aby poskromić wroga i mściciela. (Ks. Psalmów 8:2-3)

Jest coś takiego, że gdy dzieci śpiewają pieśni o duchowych treściach, to nawet sceptyk chętnie je przyjmuje. Nie dziwne zatem, że na koncertach często widzieliśmy łzy wzruszenia. Ciekawe, czy twoje serce zadrżałoby ze wzruszenia, słysząc cieniutki głos pięcioletniej dziewczynki w piosence: „U stóp twoich, o Panie mój, wciąż składam brzemiona, i troski swe.

I zawsze, gdy zwątpić chce serce me, wtedy Ty, proszę Cię, przy mnie stój.”

Dla samych „chórkowiczów” śpiewanie w zespole też było ważnym doświadczeniem. Sporo pośpiewaliśmy piosenek z naszego repertuaru na grudniowym spotkaniu. Ku mojej radości przekonałem się, że pamiętają wszystkie pieśni, nawet te, które nie zmieściły się na kasecie. Wybieraliśmy zawsze pieśni, które miały konkretne biblijne przesłanie lub zawierały fragmenty wersetów. Wielka sprawa, dzieci miały w pamięci i w sercach Boże prawdy, którymi Duch Święty na pewno nie raz posłużył się w ich życiu.

Dobrze, że w wielu kościołach działają chórki dziecięcych. Zmieniają się zespoły, zmieniają się repertuary, ale nie zmienia się tajemnica mocy, tkwiącej w dziecięcym wielbieniu Boga.

Jak dzisiaj wyglądają i co robią dzieci z DN?

Prawie wszyscy są już rodzicami, reprezentują różne zawody. Najwięcej jest wśród nich nauczycieli. Nadal mają kontakt z muzyką, niektórzy zawodowo. Zachęcają też swoje dzieci do muzykowania. Dla nas miłym odkryciem było to, że wszyscy wciąż są otwarci na potrzeby ludzi, a wielu z nich angażuje się bardzo konkretnie w służbę dla Boga.

I na koniec – fragment tytułowej piosenki z naszej płyty „Idź w stronę Światłości”:

„Idź w stronę światłości, rzuć precz grzechu moc, Jezus Światłością jest, zwróć Nań swój wzrok… z Panem rób każdy krok, nie potkną wtedy się, nogi twe.”

Dobre słowa dla każdego z nas, prawda?

Zbyszek Kłapa