Weekend dobrych emocji

 

Dobre rzeczy implikują dobre emocje. Tak było w Lanckoronie, w ośrodku En Christo, na weekendzie dla rodzin. Zjechali na niego młodzi rodzice z dzieciakami – w przeważającej większości niemowlakami i przedszkolakami. Stało więc przed wszystkimi wielkie wyzwanie.

Dopingowała nas postawa rodziców, których przez całą sobotę od rana do późnego wieczora (oraz w piątkowy wieczór i pół niedzieli) „męczyliśmy” wykładami i warsztatami. Nasza posługa nie ograniczyła się do samych rodziców. Skorzystały troszkę i dzieci. Program dla nich zaimprowizowaliśmy dopiero na miejscu, w Lanckoronie. Powód? Jedna z opiekunek rozchorowała się, więc chcieliśmy choć trochę pomóc, tym, które zajmowały się pociechami. Warto w Galerii zobaczyć, jakie to były dzieci i jak żywo reagowały.

Uczestnicy, młodzi rodzice, są świadomi swojej odpowiedzialności, dlatego z sercem zaangażowali się w przebieg weekendu. Nie mieliśmy przestojów w programie, bo nawet przerwy i posiłki służyły ciekawym rozmowom.

Zaproszenie nas do włączenia się w służbę En Christo jest dla nas wielkim przywilejem. Wierzymy, że Pan Bóg wzbudza coś dobrego i ważnego wśród tych gorliwych ludzi.

Zobacz zdjęcia…